schoolplan 2019-2023
 1. 1.1. School en organisatie

  1. Onze school is onderdeel van SKOzoK: Samen Koersen op Zichtbare Onderwijskwaliteit. SKOzoK is een enthousiaste, ambitieuze onderwijsstichting met 29 basisscholen in de gemeenten Bergeijk, Cranendonck, Heeze-Leende, Valkenswaard en Waalre. Onze scholen zijn verdeeld in 15 clusters. Daarnaast heeft SKOzoK één basisschool voor speciaal basisonderwijs. 28 van de SKOzoK-scholen zijn Rooms-Katholiek en twee hebben een Protestants-christelijke grondslag.
   Zo’n 530 medewerkers verzorgen samen primair onderwijs voor circa 5.250 leerlingen.

   Contactgegevens:
   SKOzoK
   Pastoor Jansenplein 21
   5504 BS Veldhoven
   040-2531201
   info@skozok.nl

 2. 1.2. School en haar omgeving

  1. Basisschool de Pionier ligt aan de Kromstraat in het oude centrum van de gemeente Valkenswaard. De school is gelegen in een rustige, verkeersluwe buurt.
   In ons schoolgebouw huisvest ook kinderdagopvang Horizon en peuterspeelzaal 't Hummelhofje. Tegenover onze school staat sporthal De Amundsenhal met daarnaast een open speelterrein. Het gras- en speelveld naast deze hal worden gebruikt tijdens buiten speeltijd.

   Basisschool de Pionier is een relatief kleine school. De grootte van de school ligt tussen de 150 en 160 leerlingen, afhankelijk van de in- en uitstroom van leerlingen. In de tabel hieronder kunt u zien hoe de verdeling jongens/meisjes en het leerlingenaantal was op 1 oktober van het genoemde jaartal.

   Op basisschool de Pionier is een ervaren team werkzaam. De bewuste aandacht voor communicatie tussen leerkrachten bevordert openheid en deskundigheid.
   Ons team kent 16 medewerkers. We hebben 10 juffen en 1 meester; verdeeld over de groepen of ter ondersteuning aan de groepen.
   De aansturing gebeurt door de directeur en KwaliteitsOndersteuner. Een conciërge en administratief medewerker werken op clusterniveau en vallen onder het OOP (= Onderwijs Ondersteunend personeel).

  2. Teamsamenstelling

  3. Leerlingenaantal